Dana 16.3.2026.godine povodom obilježavanja "Marta - mjeseca borbe protiv svih oblika nasilja" naša škola bila je domaćin takmičenja u stonom tenisu.
U skolopu realizacije spomenutog projekta i međusobne saradnje srednjih škola, učešće u turniru uzelo je ukupno četiri škole sa 20 takmičara i nastavnika.
Turnir je prošao u fair play duhu s dobrim druženjem i jedinstvenom porukom da mjesta nasilju kako u školi tako i na sportskim terenima nema.
Škole učesnice turnira su :
1. JU Srednja muzička škola "Čestmir Mirko Dušek" Tuzla
2. JU Srednja ekonomsko-trgovinska škola Tuzla
3. JU Srednja mješovita škola Tuzla
4. JU Gimnazija "Ismet Mujezinović" Tuzla