Dana 25.11. obilježava se Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama, u znak sjećanja na sestre Mirabal i kao podsjetnik na važnost sprječavanja svih oblika nasilja nad ženama i djevojčicama.
Učenici 3.e odjeljenja — Zlatan Sadiković, Lamija Memagić i Iman Jaganjac — pripremili su kratko predavanje i radionicu na ovu temu tokom ČOZ-a. Učenici su, zajedno sa razrednicom, profesoricom Adisom Mujezinović, predstavili osnovne informacije o tome šta je rodno zasnovano nasilje, zašto se ovaj datum obilježava te kako svi možemo doprinijeti stvaranju sigurnijeg i podržavajućeg okruženja.
Radionica je bila poučna i potaknula je razred na razgovor o empatiji, poštovanju i međusobnoj podršci.